Depiliacijai – taip, karantinui – ne!

Depiliacinis vaškas

Nuo karantino paskelbimo praėjus daugiau nei mėnesiui ir įsibėgėjus pavasariui, vis dažniau norime nusimesti storus žieminius rūbus ir moteriškai pasipuošti sijonu. Tačiau nežinodamos, kada galėsime apsilankyti pas savo kosmetologę depiliacijos procedūroms, svarstome, ką daryti su ataugusiais nepageidaujamais kūno plaukeliais.

Žinoma yra įvairių nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdų: skutimas, šalinimas depiliaciniais kremais, depiliacija vašku ar cukrumi, lazerio procedūros ir kt. Ko gero, dažniausias plaukų šalinimo būdas yra skutimas. Tačiau skutantis plaukai nupjaunami ties oda. Kadangi pašalinama tik plauko dalis virš odos, jie paprastai atauga per 1–3 dienas. Skutant plaukelius dažnai įpjaunama ir sudirginama oda. Panašus į skutimo būdą yra depiliacinių kremų naudojimas. Jų poveikis pasireiškia ištirpdant plaukus sudarančius baltymus. Depiliaciniai kremai dažniausiai pašalina plaukus ties oda arba šiek tiek žemiau, tačiau jie ne visada efektyviai veikia, norint pašalinti storesnius plaukus. Be to, dėl sudėtyje esančių cheminių medžiagų jie gali turėti gana nemalonų kvapą, bei dirginti odą. Kadangi plaukai pašalinami tik truputį žemiau odos. Jie paprastai atauga per 1–3 dienas.

Vienas efektyviausių depiliacijos būdų

Vienas efektyviausių plaukų šalinimo metodų namuose yra depiliacija vašku. Plaukų šalinimas vašku – tai pusiau ilgalaikis plaukų šalinimo būdas, kai plaukai išraunami su plauko šaknele. Nors šis plaukų šalinimo metodas užtrunka ilgiau ir yra šiek tiek skausmingesnis, tačiau rezultatu galime džiaugtis net 3-5 savaites. Kad depiliacija vašku būtų efekyvi, plaukus reikia atauginti bent 0,5 cm ilgio.

Karantino metu, namuose siūlome vašku šalinti plaukus tik nuo rankų, kojų ar veido srities. Tokias vietas kaip bikini ar pažastys rekomenduojame palikti profesionalams (kad išvengtume nepageidaujamų pasekmių).

Ant mūsų kūno yra milijonai plaukelių. Plaukų yra ant viso kūno, išskyrus delnus, padus, spenelius ir lūpas. Plaukai yra greičiausiai auganti kūno dalis ir jų pagrindinė funkcija – apsauga (nuo šilumos praradimo; nuo dulkių, nešvarumų patekimo į akis ar nosį). Plaukai auga iš folikulų (šaknų), slypinčių po oda. Plaukus maistinėmis medžiagomis aprūpina kraujotaka. Nuo plauko augimo pradžios iki iškritimo visi plaukai įveikia keturis etapus: anageną (augimas), katageną (nykimas), telogeną (ramybė) ir egzogeną (iškritimas). Kiekvienas plaukas yra skirtingame augimo ciklo etape. Bėgant laikui, anageno fazės trukmė trumpėja, todėl plaukai po kiekvieno ciklo gali tapti vis silpnesni ir plonesni. Depiliacija vašku, padeda greičiau pasiekti šių rezultatų (plaukų plonėjimo ir silpnėjimo).

Kas svarbu depiliacijos vašku metu?

Šalinant plaukus vašku, svarbūs yra keli etapai: odos paruošimas depiliacijai, vaško pasirinkimas, vaško užtepimas ir nuplėšimas, priemonių po depiliacijos priemonių pasirinkimas ir odos priežiūra po depiliacijos.

Prieš depiliaciją odą svarbu gerai nuvalyti, dezinfekuoti, kad neliktų nešvarumų, prakaito, kūno losjono likučių. Tai pagerina vaško sukibimą su plaukeliu ir pagerina depiliacijos efektyvumą.  Tam puikiai tinka RICA priemonė Cotton Milk Pre-wax Gel – alkoholio pagrindu, turinti vilnamedžio ekstrakto, kuris apsaugo odą nuo išsausėjimo. Naudokite nedidelį kiekį šio gelio ant vatos diskelių ir kruopščiai nuvalykite depiliuojamą plotą (rekomenduojama odą valyti pirma pagal plauko augimą, po to – prieš plauko augimą).

Vaško pasirinkimas ir šildymas

Kitas žingsnis: reikia pasirinkti tinkamą depiliacinį vašką. RICA vaškas turi natūralią patentuotą sudėtį, todėl užtikrinamas geresnis plaukų šalinimas be dirginimo ir alergenų. RICA vaško sudėtyje yra glicerino rezinato, kuris atsakingas už vaško sukibimą (kituose produktuose dažnai naudojama kanifolija – geltona, kieta, trapi spygliuočių derva, kuri dažnai sukelia dermatitą, kai kuriais atvejais astmą). Natūralioje RICA vaško sudėtyje taip pat yra natūralaus bičių vaško, augalinių aliejų, kurie drėkina ir maitiną odą, bei cinko oksido, kuris gydo ir ramina odą. Depiliacijai namuose rekomenduojame naudoti kasetinį vaško šildytuvą ir kasetinį vašką (namų salygomis tai pats paprasčiausias būdas šalinti plaukelius). Vašką reikia pasirinkti pagal plaukų storį ir odos jautrumą. RICA siūlo visiems odos tipams tinkančius vaškus kasetėje su auksu, perlais arba talku. O labai jautriai odai – vašką su opuncijų aliejumi, alaviju, azulenu arba arganų aliejumi.

Sušilusį vašką reikia tepti ant dezinfekuotos, švarios odos pagal plaukų augimą (sunkumų gali kilti, jeigu plaukai auga verpetais). Vaško negalima naudoti ant sudirgusios, nudegusios, uždegimo paveiktos odos, taip pat esant venų varikozei, bėrimams, randams. Taip pat vaško nenaudokite ant spuogų, pūslelinės, apgamų, karpų. Vašką tepkite mažesniais plotais kol įgus ranka. Ant užtepto vaško prispauskite ir šiek tiek įtrinkite depiliacijai skirtą juostelę. Labai svarbu prieš nuplešiant juostelę viena ranka įtempti odą, kad kuo mažiau ją traumuotume plėšdami. Juostelę plėšti reikia labai staigiu judesiu prieš plauko augimą. Juostelę plėšti reikia greitu rankos mostu, kuo arčiau odos, kuo statesniu kampu (neplėškite juostelės keldami ją į viršų ar į šoną). Esant poreikiui galima antrą kartą užtepti vaško ir dar kartą nuplėšti. Nenaudokite vaško 3 ar daugiau kartų ant to paties odos ploto.

Veiksmai po depiliacijos

Po depiliacijos gali likti šiek tiek vaško likučių. Juos reikia nuvalyti. Rekomenduojame naudoti RICA sausąjį aliejų, kuris atkuria odos hidrolipidinį barjerą. Ši priemonė gerai susigeria ir turi UV filtrą. Toms kurios mėgsta vėsumo pojūtį rekomenduojame RICA Menthol After Wax Lotion. Esant labai jautriai odai puikiai tinka RICA Opuntia Oil After Wax Lotion, kuris turi vitamina A ir E, veikia antibakteriškai, drėkina, malšina užegimą, gydo odą. Toms, kurios labai nemėgsta aliejaus pojūčio, ant odos rekomenduojame naudoti emulsijas po depiliacijos Opuntia Oil After Wax Emulsion.

Kad rezultatas išliktų ilgiau, rekomenduojame naudoti priemones lėtinančias plaukų augimą. RICA Avocado Milk Serum Slow Hair Regrowth turi avokadų pieno, papajų ekstrakto, bisabololio, alavijų ir mentolio. Ši priemonė silpnina plaukų folikulus, ramina, drėkina ir atgaiviną odą po depiliacijos.

Kaip išvengti nemalonumų po depiliacijos?

Nereikėtų išsigąsti jei po depiliacijos odą lengvai paraus. Įprastai, priklausomai nuo odos jautrumo, paraudimas praeina per kelias valandas, kartais užtrunka iki paros laiko. Retesni šalutiniai depiliacijos poveikiai gali pasireikšti folikulitu, spuogais, įaugusiais plaukeliais, mėlynėmis. Folikulitas atsiranda patekus infekcijai, todėl labai svarbūs yra visi odos nuvalymo, paruošimo prieš ir po depiliacijos etapai. Plaukų įaugimas – kai plaukai pradeda augti atgal į odą. Dažniausiai su šia problema susiduria moterys, kurios turi storus ir/ar garbanotus plaukus. Rekomenduojama tarp depiliacijų odą šveisti kūno pilingu. Mėlynės (kraujosrūvos) po depiliacijos gali atsirasti dėl netinkamai atliktos depiliacijos (dažniausiai netinkamos krypties, greičio, plėšimo kampo arba neįtempus odos). Mėlynių rizika yra ir toms, kurios vartoja kraują skystinančius vaistus.

Siekiant išvengti šalutinio poveikio, 24-48 valandas po depiliacijos reikia: atsisakyti karštos vonios ar dušo, pirties, kubilo, deginimosi, sporto, nešvarių ir aptemptų drabužių, dezodorantų ar kitos kosmetikos (toje vietoje, kur buvo atlikta depiliacija). Po 2 dienų rekomenduojame šveisti odą, drėkinti.

Jeigu nusprendėte plaukus šalinti vašku, neskuskite odos peiliukais ar nešalinkite plaukų depiliaciniais kremais. Laikykitės depiliacijos grafiko ir džiaukitės lygia ir glotnia oda kiekvieną dieną. Pamirškite nuolatinį odos dirginimą peiliukais.