Prasti šampūnai ir per dažnas galvos plovimas – kančia plaukams

plaukų šampūnai

Nors pasirūpinti savo plaukais gali atrodyti labai lengva, deja, iš tiesų tai yra gana daug dėmesio reikalaujantis dalykas. Aplink yra labai daug veiksnių, kurie gali nesunkiai pakenkti jų būklei. Karštis, šaltis, prastos priemonės, vitaminų trūkumas ir daugelis kitų dalykų gali visiškai sugadinti vešlius, stiprius bei sveikus plaukus.

Vieni dažniausių kenkėjų yra prasti plaukų šampūnai, kurių sudėtis blogina plauko būklę palaipsniui. Taip pat labai blogas įprotis yra plauti galvą kasdien – tai kenkia ne tik plaukų, bet ir galvos odos būklei. Taigi, kokias priemones rinktis ir kaip žinoti, jog plaukai plaunami ne per dažnai?

Kaip rinktis šampūną?

Dažniausiai šampūnų sudėtys yra gana sunkiai suprantamos. Įvairūs ingredientų pavadinimai tikrai gali supainioti, todėl prieš perkant šampūną, reikia išmokti sudėčių „kalbą“. Kai kurios sudedamosios dalys gali atrodyti labai nekaltai, tačiau daryti neigiamą įtaką plaukams.

  • Pirma taisyklė. Sulfatams – ne. Sudėtyje reikia vengti SLS bei SLES, kitaip dar suprantamiems kaip Sodium Lauryl Sulfate ir Sodium Laureth Sulfate. Dar vienas gerai žinomas sulfatas yra Ammoniom Laureth Sulfat – ALS. Šie ingredientai gali silpninti plaukus ir net sudirginti galvos odą. Šios medžiagos pašalina net galvos odai reikalingus aliejus, todėl plaukai ir galvos oda greitai sausėja. ALS, SLS ir SLES yra gana pigios žaliavos, tačiau puikiai putoja, dėl ko daugeliui šiuos ingredientus turintys plaukų šampūnai patinka. Atrasti geresnės sudėties šampūnų šiais laikais nebe taip ir sunkų, puikiai tikti gali Wella šampūnas, neturintis sulfatų ar kiti turtingesnės sudėties šampūnai.
  • Antra taisyklė. Silikonai šampūnuose taip pat nėra itin geras ingredientas, todėl vertėtų atkreipti dėmesį ar jame nesipuikuoja tokios medžiagos kaip dimethicone, dimethiconol ir kt. Kai kurie silikonai užsilaiko ant plauko ir sukuria plėvelę, per kurią negali patekti plaukams naudingos medžiagos. Dėl šios priežasties jie gali pradėti silpnėti. Žinoma, dėl silikonų plaukai gali atrodyti sveiki ir spindintys, tačiau iš vidaus jų būklė blogėja.
  • Trečia taisyklė. Plaukų šampūnai, kurių sudėties viršuje puikuojasi kvepalai, gali labai sausinti, todėl reikia rinktis tuos, kurie kvepalų neturi arba jų yra nedaug. Atskirti kokių ingredientų priemonėje yra daugiausia – nesunku. Sudėtyje įprastai ingredientai rašomi eilės tvarka, pradedant nuo tų, kurių yra daugiausiai. Tad jeigu kvepalai rašomi sąrašo pabaigoje, vadinasi jų nėra daug, todėl priemonė gali būti tinkama naudojimui, jei neturi kitų kenksmingų ingredientų.

Kaip dažnai sveika plauti galvą?

Dažnas galvos plovimas irgi nėra geras įprotis, ypač jei naudojamas ne itin švelnus šampūnas. Plaunant plaukus, galvą kiekvieną dieną, vis išplaunami natūralūs, galvos odos išskiriami riebalai, kurie yra natūralus drėkiklis. Jis yra reikalingas gerai galvos ir plaukų būklei palaikyti, todėl galvą reikia plauti kur kas rečiau nei kasdien.

Rekomendacijos:

  1. Garbanoti plaukai yra išskirtinės tekstūros, todėl juos reikia plauti rečiau, rekomenduojama – apie 1 kartą į savaitę. Kadangi plaukai yra susisukę, susibangavę, užsilenkę, galvos odos išskiriami aliejai jais žemyn nuteka kur kas lėčiau, todėl dažniau plaunant galvą, aliejai nespės plauko sudrėkinti ir pamaitinti.
  2. Tiesius plaukus plauti galima dažniau, maždaug kas dvi, tris ar keturias dienas. Kuo ilgiau pavyksta neplauti, tuo plaukai lieka geriau pamaitinti. Žinoma, itin greitai besiriebaluojantys plaukai jau kitą dieną po plovimo neatrodo puikiai, tačiau dažnas plovimas tik dar labiau paskatina galvos odos riebalų išsiskyrimą.

Tinkamai pasirinkus plaukų šampūną ir nusistačius teisingą galvos bei plaukų plovimo rėžimą, galima džiaugtis kur kas sveikesniais plaukais. Visuomet labai svarbu sekti naudojamų plaukų priemonių sudėtis ir stengtis jomis nepakenkti galvos odai, kurios prasta būklė turi labai daug įtakos plaukų stiprumui, grožiui ir spindesiui.