Kurį laiką buvo populiaru vyrams barzdas trumpinti ir skusti, tačiau mados keičiasi! Dabar išėjus pasižmonėti tikrai nesunku pastebėti vyrų su dailiai suformuotomis, ilgesnėmis barzdoms. Žinoma, toks įvaizdis tinka ne visiems, tačiau kai kuriems barzda gali pridėti charizmos, leisti džiaugtis vyriškesne ar įdomesne išvaizda. Visgi ne visos barzdos puošia – jeigu ji neprižiūrėta, nesuformuota ar auganti skirtingomis kryptimis, tuomet jokio žavesio tikrai vyrui nepridės. Norint džiaugtis tvarkingai atrodančia barzda, reikia suprasti, jog jai reikia skirti dėmesio ne mažiau nei galvos odai bei plaukams. Gražesnei barzdos išvaizdai padėti gali tinkamos barzdos priežiūros priemonės, o tikru stebuklu tituluojamas būtent barzdos aliejus. Sužinokite kokiais privalumas pasižymi ši priemonė.
Barzdos aliejaus paskirtis
Ši priemonė yra nepakeičiama vos tik pradedama auginti barzdą. Pirmaisiais barzdos auginimais etapais, dažnai susiduriama su niežuliu. Jau tuomet barzdos aliejus atskleidžia savo privalumus minkštindamas aštrius plaukelius, taip padėdamas lengviau iškęsti pirmąsias niežulio kamuojamas savaites. Kadangi plaukeliai taip pat maitinami ir drėkinami, jie auga sveiki ir žvilgantys, kas tikrai barzdos grožiui nepakenkia. Barzdai paaugus, aliejus ir toliau puikiai veikia drėkindamas plaukelius per visą jų ilgį, tuo pačiu apsaugodamas odą nuo sausėjimo bei pleiskanojimo. Ilgos barzdos priežiūra skiriasi tik tuo, kad vėliau prie barzdos aliejaus rekomenduojamas ir barzdos balzamo naudojimas, kuris leidžia lengviau ilgą barzdą formuoti ir išlaikyti ją tvarkingą.
Barzdos pleiskanojimas – viena nemaloniausių problemų, kuri atsiranda, kai veido odos ir barzdos priežiūra yra netinkama. Tuomet barzda atrodo nešvari, tartum būtų apdulkėjusi ir neplaunama. Kai kuriais atvejais veido oda po barzda gali net ir parausti, smarkiai niežėti, kas taip pat gali pakenkti ir išvaizdai, ir savijautai. Barzdos aliejus tokiu atveju tampa nepamainomu, kadangi šias problemas jis nesunkiai išsprendžia maitindamas odą ir plaukelius.
Barzdos aliejaus sudėtis
Kaip galima spręsti ir iš pavadinimo, šią barzdos priežiūros priemonę dažnai sudaro skirtingų aliejų mišiniai, eteriniai aliejai, vitaminai ir kiti plaukeliams bei odai naudingi ingredientai. Kiekvienas ingredientas turi pagrindinį, labiausiai išreikštą poveikį ir dažnai yra nukreiptas į tam tikros problemos sprendimą, todėl pagal sudėtį kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią produktą.
Dažnai barzdos aliejaus sudėtyje galima rasti simondsijų aliejaus, kuris drėkina odą, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, skatina plaukų augimą, sprendžia pleiskanų atsiradimo problemas. Sandalmedžio aliejus puikiai tonizuoja odą, maloniai kvepia. Argano aliejus laikomas vienu geriausių ingredientų ir dažnai vadinamas skystu auksu, nes yra nepaprastai naudingas plaukams – jis pasižymi nepakeičiamų maistinių medžiagų, įskaitant ir vitaminą E, gausa. Puikus pasirinkimas vyrams, kurie augina barzdą – Esquire Grooming barzdos aliejus, kuris praturtintas migdolų, argano bei simondsijų aliejais. Šių aliejų mišinys minkština, glotnina barzdą, suteikia jai žvilgesio ir nepalieka riebios plėvelės bei puikiai drėkina odą.
Barzdos aliejaus naudojimas
Naudoti barzdos aliejų tikrai nėra sunku, tačiau keliomis rekomendacijomis verta pasinaudoti. Patariama aliejų naudoti po dušo. Nusausinus barzdą, ji lieka dar šiek tiek drėgna, tuomet aliejaus tepimas naudingiausias, nes taip jis daug geriau susigeria. Ant delno užlašinus kelis lašus aliejaus, jį reikia švelniai įmasažuoti. Tepti vertėtų per visą plauko ilgį, pasiekiant ir veido odą, kad ji liktų sudrėkinta. Kruopščiai paskirsčius aliejų, barzdą galima šukuoti bei formuoti norimą stilių, nes plaukeliai tampa lengviau kontroliuojami. Rekomenduojama barzdos aliejų naudoti kiekvieną dieną rytais ir vakarais.