Ataugusios šaknys bado akis? Išmok plaukus dažyti namuose!

Plaukų dažymas

 

Plaukų šaknų dažymas yra antra dažniausiai daroma procedūra kirpykloje po plaukų kirpimo. Tačiau šiuo nelengvu karantino laikotarpiu dažytis šaknis teks namuose. Jeigu vis dėlto pasiryžote plaukus dažytis pati, štai keletas patarimų, kaip šį darbą atlikti lengviau.

Jeigu išsirinkote reikiamus plaukų dažus, kitas žingsnis yra pasirūpinti tokiais būtinais dalykais kaip: dažymo indelis (indelis negali būti metalinis), dažymo šepetėlis (geriausia kartu su šukomis, kad iš karto galėtume prašukuoti plaukus), pirštinės ir vienkartinė pelerina.

 

 

Tinkamo oksidanto pasirinkimas yra ypač svarbus ir sudėtingas žingsnis, niekada pačiai nesidažiusiai moteriai. Parduotuviniuose dažuose oksidantas visada būna įdėtas, tačiau dažnai jis būna itin stiprus ir gali sujautrinti galvos odą.  Farcom Expertia turi 1,9proc., 3proc., 6proc., 9proc. ir 12proc. oksidantus. Kiekvienas oksidantas turi savo paskirtį. Plaukų tonavimui, naudokite 1,9proc. oksidantą, jis neatidaro plauko žvynelio, tad atspalvis nusėda tik ant plauko paviršiaus. Dažymosi procesas plauko viduje nevyksta. 3proc. oksidantas tinka dažant tonas į toną, tamsinant ir dažant žilus plaukus. (Jeigu turite žilų plaukų ir  norite nusidažyti šaknis 4.0 lygyje, tuomet rinkitės 4.0 toną ir 3proc. oksidantą).  6proc. oksidantas naudojamas šviesinant plaukus keliais tonais arba dažant žilus plaukus. ( Jūsų natūralus tonas 6.0, norite pašviesinti plaukus iki 8.0, tuomet rinkitės 6proc. oksidantą). 9proc. oksidantas naudojamas šviesinant plaukus nuo 1-3 tonų. O 12proc. oksidantas šviesinant plaukus nuo 4-6 tonų. (Jeigu Jūsų natūrali plaukų spalva yra 8.0 lygyje,  norite pašviesinti iki 12.0, tuomet naudokite 12proc. oksidantą). Su Farcom Expertia 12 serija naudojamas tik 12proc. oksidantas.

 

 

Taigi pradedame dažymo procesą. Pirmiausia pasiskirstome plaukus į keturias zonas – svarbu atskirti sklastymą nuo kaktos iki kaklo zonos,  tuomet plaukus dar atskirti nuo vienos ausies iki kitos ausies. Taip gausite keturias zonas, kuriomis vadovaudamiesi lengviau nudažysite plaukus ir paprasčiau atskirsite nudažytus plaukus nuo nenudažytų.

 

 

Jūsų pasirinkimas – pradėsite nuo kairės ar nuo dešinės pusės, tačiau pradedame nuo priekinės zonos. Uždažę priekinę zoną, pereikite į pakaušio sritį. Kruopščiai atskirkite kiekvieną sruogą ir gausiai sutepkite dažais. Be pagalbos, galinę plaukų zoną tikrai sudėtinga nusidažyti, tačiau uždažius dar rekomenduojama gerai pramasažuoti rankomis, kad šaknys tikrai pilnai pasidengtų. Šviesiant plaukų šaknis, rekomenduojama pradėti dažyti nuo kaklo zonos. O visais kitais atvejais, pradedame dažyti nuo kaktos zonos.

 

 

Dažus susimaišome tokiomis proporcijomis, kurias nurodė Jūsų kirpėjas arba radote  instrukcijoje, kuri yra kiekvienoje dažų pakuotėje. Farcom Expertia plaukų dažai maišosi santykiu 1:1,5. (Jeigu dažote šaknis, vidutiniškai reikia 30ml dažų, o oksidanto tuo tarpu reikia 45ml.). Tačiau yra išimčių, pavyzdžiui šviesinant plaukus  su 12 serija ar tonuojant plaukus santykis būna 1:2. (Jei dažų reikia 30ml, tuomet oksidanto – 60ml).

Jeigu dažote žilus plaukus, kurių yra daugiau nei 50proc. arba šviesinate plaukų šaknis, išlaikymo laikas bus ilgesnis – nuo 50min. iki 1h. Jeigu dažote šaknis tonas į toną, tamsinate arba šviesinate tik keliais tonais, išlaikymo laikas bus 45min. O tonuojant plaukus turite stebėti procesą, nes išlaikymo laikas gali varijuoti nuo 5 minučių iki 20min.

Sunkiausia yra pasiryžti daryti tai ko nesame darę, bet tik tokiu atveju galime išmokti šį tą naujo. Tad tikimės, kad šiame straipsnyje radote pakankamai informacijos, kuri padės Jums įveikti šią nelengvą užduotį ir nusidažyti plaukų šaknis namuose.