Besiveliantys, pasišiaušę plaukai gadina ne tik mūsų įvaizdį, bet ir nuotaiką. Šukuosena atrodo netvarkinga, plaukų šukavimas erzina ir tampa tikra kančia. Kad išvengtume šių nemalonių dalykų, reikia žinoti, kodėl veliasi plaukai ir kaip tam užkirsti kelią?
Klaidos plaukų priežiūroje
Kasdieninėje plaukų priežiūroje dėl greito gyvenimo tempo ir skubėjimo dažnai darome klaidas, kurios lemia, kad plaukai pradeda sausėti ir veltis. Plauname plaukus su pirmu pasitaikiusiu šampūnu ir net nenaudoja kaukės plaukams ar kondicionieriaus. Plaukus bandome iššukuoti drėgnus, naudojame netinkamas šukas, taip jie tampa greičiau pažeidžiami. Tad netinkamas plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas ir netaisyklinga plaukų priežiūra neužtikrina pakankamo plaukų drėkinimo, o tai gali dar labiau paskatinti plaukus veltis ir sausėti. Kita priežastis, kodėl plaukai sausėja ir veliasi – nevisavertė mityba. Mineralų, vitaminų trūkumas atsispindi mūsų plaukuose. Trūkstant maistinių medžiagų, sulėtėja galvos odos kraujotaka, todėl plaukų galiukai išplonėja, trupa ir galiausiai pradeda veltis. Nuolatiniai temperatūros pokyčiai, šaltas, karštas ar sausas oras, per dažnas formavimo prietaisų ir fiksavimo priemonių naudojimas neigiamai veikia galvos odą, todėl plaukai pradeda labiau veltis, atrodo netvarkingai ir negražiai.
Kaip padėti besiveliantiems plaukams?
Jeigu plaukai jau pradėjo veltis, turime žinoti kaip jiems padėti ir sumažinti vėlimąsi. Plaukų plovimas ypač svarbus ritualas, kuris nulemia, kokius plaukus turėsime. Sausų ir besiveliančių plaukų priežiūrai būtina rinktis priemones, kurios atstato drėgmės pusiausvyrą iš vidaus ir primaitina plaukus. Šampūną reikėtų rinktis be sulfatų, o plaukus drėkinti galima įvairiais būdais – natūraliomis kaukėmis, aliejais, kondicionieriais, hidrolatais. Tik svarbu, kad priemonės būtų kuo natūralesnės ir kad jų sudėtyje būtų kuo daugiau drėkinančių ir maitinančių ingredientų, ypač tinka priemonės su glicerinu. Puikiai tinka priemonės, kuriose yra taukmedžio sviesto, alyvuogių, argano, makadamijų, avokado aliejaus.
Greitėjant gyvenimo tempui, dažnai nepasirūpiname visaverte mityba. Būtent todėl plaukams pradeda trūkti būtiniausių maistinių medžiagų – vitaminų A, B, E, mikroelementų, tokių kaip cinkas, selenas, biotinas, magnis. Vitaminai A ir B suteikia plaukams apimties, žvilgesio ir purumo, C ir E vitaminai atstato negyvybingus, lūžinėjančius plaukus. Cinkas gali pagerinti plaukų augimą, atstato pažeistus plaukus, o selenas labai svarbus mikroelementas, dalyvaujantis baltymų sintezėje bei apsaugantis ląsteles nuo oksidacijos. Taip pat padeda plaukams augti greičiau ir stiprina juo nuo šaknų iki galiukų. Biotinas yra būtinas plaukų augimui, stiprina juos, storina ir mažina lūžinėjančius galiukus, skatina medžiagų apykaitą. Todėl norint, kad plaukai nesiveltų labai svarbu, kad mityboje netrūktų reikalingų maistinių medžiagų.
Plaukams reikia leisti išdžiūti kuo natūraliau, o jeigu tokios galimybės neturime – rekomenduojama naudoti nuo karščio apsaugančias priemones ir šukavimą lengvinančius plaukų kondicionierius. Jie atpalaiduoja plaukus, juos tampa lengviau iššukuoti, todėl plaukai neišpešiojami ir nepažeidžiami. Besiveliantiems plaukams rinkitės šukas retais danteliais, jos ne tik šukuoja, bet ir masažuoja galvos odą, todėl gerėja galvos odos kraujotaka ir plaukai iš karto tampa geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis. Geriausia plaukus skalauti drungnu vandeniu, nes taip sulyginama jų struktūra, jie įgauna švelnumo ir mažiau veliasi. Norint, kad plaukai būtų išpuoselėti ir nesiveltų, būtina jais rūpintis prevenciškai, nes gražūs ir sveiki plaukai tai kasdieninis darbas, kuris reikalauja nemažai laiko ir pastangų. Tačiau jeigu plaukai jau pažeisti ir veliasi, nusiteikite, kad plaukų atstatymas gali užtrukti gana ilgai. Bet rezultatas bus vertas visų pastangų.