Kaip dažnai galima dažyti plaukus?

Plaukų dažymas

Nuo seniausių laikų moterys dažė plaukus, tai antra pagal dažnumą procedūrą atliekama kirpėjo – stilisto kėdėje. Plaukų dažymas gali visiškai pakeisti įvaizdį, sukurti jį švelnų arba kaip tik ekstravagantišką. Taip pat galime paslėpti kai kuriuos trūkumas, kaip pavyzdžiui žilstantys plaukai. Tačiau dažymu kaip ir kitomis cheminėmis plaukų procedūromis negalima piknaudžiauti, nes tai procedūra, paveikianti plauko struktūrą. Taigi, kaip dažnai galima dažyti plaukus?

Plaukų dažų poveikis

Plaukų dažai tai viena agresyviausių kosmetikos priemonių, kuri negrįžtamai veikia plauką. Plaukų dažai būna kelių tipų, natūralūs arba dar kitaip vadinami augaliniais ir ilgalaikiai – permanentiniai. Teigiama, kad augaliniai dažai “visiškai nekenkia plaukams”, palaipsniui nusiplauna. Tačiau dažnai šia skambia fraze norima tiesiog pasidaryti reklamą ir suvilioti klientą. Dažniausiai tai būna tokie pat amoniakiniai dažai, tik sudėtyje turi daugiau augalinių medžiagų, o pigmentai vis tiek įsigeria į plaukus. Tikri augaliniai dažai, kaip Basma ir Chna gali būti netgi naudingi plaukams, nes būna gaminami iš augalų. Tačiau dažant šiais dažais negali 100% garantuoti kad spalva gausis tokia, kokios tikitės ir įprastai jie nenudažo žilų plaukų, tik padengia jų paviršių. Todėl prieš dažant plaukus natūraliais dažais, gerai išsianalizuokite jų sudėtį.

Kaip dažai paveikia plaukus?

O dažant plaukus su permanentiniais dažais, rezultatai būna ilgalaikiai. Sudėtyje esantis amoniakas atidaro plauko žvynelius,  pigmentai įeina į plauko vidų, tuomet baigiantis dažymo procesui, amoniakas  uždaro plauko žvynelius ir pigmentai lieka plauko viduje. Tačiau didžiausias  minusas, kad amoniakas negrįžtamai pažeidžia plaukus, jie greičiau praranda maistines medžiagas, o ilgai dažant silpnėja, sausėja ir plonėja. Plaukų šviesinimas tai pats agresyviausias techninis procesas, nes šviesinant plaukus  iš jo vidaus pašalinami ne tik pigmentai, bet ir keratinas, pažeidžiama kutikulė, todėl plauko paviršius tampa nelygus ir pradeda veltis. Tad šiomis procedūromis negalima piknaudžiauti. Permanentiniais dažais plaukus galima dažyti ne dažniau nei kartą per mėnesį, nesvarbu ar tamsiname ar šviesiname plaukus. Po dažymo reikia laiko, kad plaukai atsigautų ir atgautų prarastas maistines medžiagas. O šviesinti plaukus reikėtų kuo rečiau, kas 2-3 mėnesius. Nes tiek laiko reikia, kad po šviesinimo plaukams sugrąžintume prarastus mineralus, vitaminus, maistines medžiagas ir drėgmę.

Daug ką lemia plaukų dažų kokybė

Plauko būklė po dažymo labai priklauso nuo plaukų dažų kokybės. Rekomenduojama rinktis tik gerai žinomų gamintojų plaukų dažus į kurių sudėtį įeina įvairių augalinių ir drėgmę atkuriančių ingredientų. Labai populiarėja graikiški Farcom Expertia plaukų dažai. Tai naujos kartos ilgalaikiai giluminio drėkinimo dažai, kurių sudėtyje esantis Hidro – V keratinas atkuria plaukų drėgmės pusiausvyrą, o prabangus argano aliejus prisotina plaukus aminorūgštimis ir vitaminu E. Todėl plaukai išlieka žvilgantys ir sveiki. Olencia Professionel tai ilgalaikiai, tačiau beamoniakiai kreminiai plaukų dažai, sukurti pagal naujausias technologijas, praturtinti net septynių augalinių aliejų mišiniu. O itin aukštos koncentracijos spalvos pigmentai suteikia švytinčią ir sodrią plaukų spalvą. Plauko būklė dėl sudėtyje esančių apsauginių priedų nenukenčia, o atvirkščiai – palaipsniui gerėja.

Plaukų dažymas ypatinga procedūra, kurios metu pakeičiama plaukų spalva, tačiau taip pat plauko viduje vyksta sudėtingi cheminiai procesai. Tad jeigu nusprendėte dažyti plaukus, patikėkite šį darbą profesionalams. Prieš dažant plaukus, kirpėjas – stilistas įvertina plaukų būklę, tipą, parenka dažus, kurie labiausiai tausoja plaukus. Tačiau jeigu plaukai nualinti ar atsirado  alergijos, problemos galvos odoje, plaukų dažyti negalima. Nepamirškite – gražiausi yra sveiki plaukai.