Plaukų priežiūra: 5 didžiausios klaidos

Plaukų priežiūra yra kasdieninė mūsų dienos dalis. Ji prasideda nuo galvos trinkimo, o baigiasi šukuosenos formavimu. Tačiau ar žinome, kokios didžiausios daromos klaidos plaukų priežiūroje, kurios nulemia plaukų būklės suprastėjimą? Šiame straipsnyje apžvelgsime penkias dažniausiai daromas klaidas.

Pirmoji klaida yra per dažnas galvos plovimas. Liaukos esančios galvos odoje išskiria natūralius riebalus, kurie apsaugo mūsų plaukus nuo išsausėjimo ir žalingų aplinkos veiksnių. Natūraliai šie riebalai gaminasi iš karto po plovimo, tačiau iš karto yra nepastebimi. O  karštuoju metų laiku ar sutrikus hormonų pusiausvyrai organizme jie gaminasi daug intensyviau. Dėl to, galvos oda pradeda greičiau riebaluotis, tuomet ją pradedame plauti dažniau. Šampūno sudėtyje esantys ingredientai, tokie kaip SLS, parabenai nuriebalina galvos odą. Tad per dažnai plaunant galvą, natūralūs riebalai nespėja pasigaminti ir neatlieka savo funkcijų. Todėl rekomenduojama galvą plauti ne dažniau nei kas antrą dieną.

Kita klaida plaukų priežiūroje yra atsisakymas naudoti arba per retai naudojamos maitinančios ir drėkinančios plaukų priežiūros priemonės. Po šampūno visada rekomenduojama plaukus pamaitinti kondicionieriumi, o kartą per savaitę palepinti plaukų struktūrą atkuriančią kauke. Šios priemonės savo sudėtyje turi maitinančių komponentų, kurie užpildo plauko struktūroje esančius pažeidimus ir uždaro plauko žvynelius. Perkant šias priemones, būtina atsižvelgti į plaukų būklę ir rinktis tiktai savo plaukų tipui tinkančias priemones. Kitu atveju, nesulauksime norimo rezultato, o pinigai bus išmesti „į balą“. Galiausiai plaukų galiukus reikėtų pamaitinti tam skirtais aliejais ar serumais.

Trečioji klaida, dėl kurios plaukai praranda gyvybingumą yra per dažnas ir netinkamas džiovintuvo naudojimas. Džiovintuvo funkcija yra greičiau išdžiovinti plaukus. Tačiau tuo pačiu džiovintuvas išgarina iš plaukų drėgmę, kuri yra būtina sveikų plaukų dalis. Todėl jeigu labai dažnai naudojamės džiovintuvu, plaukai neišvengiamai sausėja. O jeigu neturite pakankamai  laiko, kad plaukai galėtų išdžiūti natūraliai, rinkitės džiovintuvą su jonizatoriumi. Ši funkcija padeda per trumpesnį laiką išdžiovinti plaukus, jie yra trumpiau veikiami karščio, o likusios vandens molekulės įsigeria į plaukus ir padeda išvengti jų išsausėjimo. Sveikiausia plaukus džiovinti, kai jie yra pradžiūvę bent iki 80%, o ne visiškai šlapius. Taip pat klaida yra naudoti pačią karščiausią džiovinimo funkciją.

Ketvirta plaukų priežiūros klaida yra piktnaudžiavimas formavimo prietaisais. Šios priemonės didelės temperatūros pagalba veikia plauko struktūrą ir padeda suformuoti norimą šukuoseną. Jeigu dažnai naudojame šias priemones, tuomet verta investuoti į brangesnes, bet profesionales priemones, kurios sukurtos taip, kad kiek įmanoma apsaugotų plauką nuo karščio daromos žalos. Tiesintuvo temperatūra būtinai turi reguliuotis, kad galėtume ją pasirinkti, pagal savo plaukų tipą. Taip pat dažnai naudodamos formavimo prietaisus, pamirštame apie apsaugą nuo karščio. Šios priemonės nėra brangios, tačiau ypač veiksmingos jeigu dažnai naudojamės šiais prietaisais.

Netinkamai pasirinkti ir per dažnai naudojami plaukų lakai, putos, sausi šampūnai taip pat yra dažna klaida plaukų priežiūroje. Šiose priemonėse yra plaukus sausinančių ingredientų, nes norint lengviau suformuoti plauką, jį reikia šiek tiek pasausinti ir pašiurkštinti. Todėl per dažnas šių priemonių naudojimas sausina plaukus. O per didelis šių priemonių kiekis apsunkina plaukus, jie nebegali kvėpuoti ir tampa pažeidžiami.

Tad norint turėti gražius, o svarbiausia sveikus plaukus, reikia visai nedaug. Stengtis išvengti plaukus žalojančių veiksnių, tinkamai pasirinkti plaukų priežiūros priemones ir nepamiršti kaip įmanoma dažniau palepinti savo plaukus.