Plaukų slinkimas: priežastys ir sprendimai

Biosilk šampūnas

Plaukai greičiausiai labai svarbūs kiekvienai moteriai – juk tai neatskiriama stiliaus detalė, puošmena ir tikras pasididžiavimas. Sveikų, vešlių ir ilgų plaukų nori daugelis, tačiau tikrai ne visuomet pavyksta tokius plaukus turėti, na, o viena didžiausių problemų, kuri išgąsdina moteris labiausiai yra plaukų slinkimas. Priežasčių dėl kurių plaukai gali slinkti yra tikrai ne viena, todėl kartais patiems labai sunku jas įsivardinti, o nežinant priežasties, problemą gali būti labai sunku išspręsti. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai sunerimstama visiškai be reikalo.

Ar tikrai plaukai slenka?

Pirmiausia, įvertinkite ar plaukai tikrai slenka tokiais kiekiais, jog reikėtų sunerimti. Plaukai slenka visiems žmonėms, nes tai visiškai normalus procesas – išslinkusių plaukų vietoje atauga nauji. Per dieną gali iškristi iki 100 plaukų, o plaunant galvą normalu, jei pastebėsite jų šiek tiek daugiau. Bėda tuomet, kai išslinkusių plaukų vietoje nebeatauga nauji, todėl jei pastebite, jog plaukų apimtis ryškiai sumažėjo ir situacija nesikeičia, laikas ieškoti galimų slinkimo priežasčių.Kartais plaukai gali pradėti slinkti keičiantis orui. Pavyzdžiui, kai iš šaltojo sezono pereinama į šiltąjį ir atvirkščiai. Žmogaus organizmas labiausiai pažeidžiamas būna rudenį ir pavasarį, kai reikia prisitaikyti prie besikeičiančios temperatūros, todėl tai gali atsispindėti ir žmonių plaukuose. Išvengti plaukų slinkimo, kol organizmas prisitaikys prie naujų išorinių sąlygų, galima stiprinant imunitetą vitaminais bei reikalingais papildais.

Kokios problemos gali paskatinti plaukų slinkimą?

  • Stresas irgi gali būti priežastis atsiradusiam plaukų slinkimui. Tyrimais įrodyta, jog plaukų slinkimui stresas turi labai daug įtakos, tačiau ne visi kartais iškart susieja šiuos du dalykus. Atminkite, jog pastovi įtampa, negebėjimas atsipalaiduoti turi įtakos visam organizmui, įskaitant plaukus. Išmokus atsipalaiduoti, valdyti jaudulį, atsikračius problemų, plaukų būklė turėtų pagerėti.

 

  • Greičiausiai visiems žinoma kokį svarbų vaidmenį gyvenime atlieka mityba, kuri turi įtakos sveikatai, savijautai, grožiui ir daugeliui kitų dalykų. Plaukai – ne išimtis. Prastas maistas nėra pripildytas reikalingais vitaminais ir medžiagomis, todėl tai lemia plaukų būklę. Jie gali susilpnėti, pradėti lūžinėti, trupėti ir net slinkti. Jei maistu nepavyksta aprūpinti organizmo reikiamomis medžiagomis, reikia savo racioną papildyti naudingesniais produktais.

 

  • Plaukų slinkimą inicijuoti gali ir prastos plaukų priežiūros priemonės. Užtenka išsirinkti prastą šampūną ar plaukų kaukę ir greitu metu plaukų grožis gali pradingti. Visuomet rekomenduojama rinktis laiko patikrintas priemones, švelnias ir kasdieniam naudojimui tinkamas priemones, tokias kaip Biosilk šampūnas. Per daug aršios priemonės gali susilpninti plaukus ir paskatinti plaukų slinkimo problemos atsiradimą. Jei nežinote ką naudoti, visuomet galima pasitarti su specialistais grožio salonuose. Verta žinoti, kad kartais ne tik priemonės gali turėti įtakos slinkimui, bet ir pati plaukų priežiūra. Tuomet nesvarbu ar Jūsų lentynoje švelnus Biosilk šampūnas ar aršesnės priemonės, problema vis tiek niekur nedingsta. Labai svarbu nenaudoti veržiančių gumyčių, nešukuoti plaukų juos pešant ar kai jie yra visiškai šlapi. Nepatartina plaukų gadinti ir karštomis formavimo priemonėmis, prie kurių daugelis yra pripratę.

Kada verta sunerimti labiausiai?

Ligos bei uždegimai irgi gali būti plaukų slinkimo priežastis, tačiau tokiu atveju svarbiausia sutelkti visą dėmesį į gydymą. Ligai atsitraukus, uždegimui praėjus ir plaukų slinkimas turėtų baigtis. Esant kokiems nors hormonų pokyčiams, reikia save stebėti. Jei pokyčiai laikini, tuomet ir plaukų slinkimas gali pasibaigti vos išsprendus hormonų problemas. Visgi, jei nutinka taip, kad hormonų pokyčiai yra ilgalaikiai ir plaukų slinkimas tęsiasi, tuomet verta išbandyti tokias procedūras kaip mezoterapija.

Įvertinus dėl kokios priežasties slenka plaukai, bus lengviau suprasti save ir pasirinkti tinkamas priemones problemos sprendimams. Žinoma, jei priežasties patiems atrasti nepavyksta, visuomet rekomenduojama kreiptis pagalvos į specialistus.