Plaukelių šalinimas namuose: kaip įvaldyti depiliacinį vašką?

depiliacinis vaškas

Depiliacija yra neatsiejama moterų kasdienybės dalis, kuri užtikrina, jog oda bus lygi, glotni ir švelni. Nors dažniausiai tokia procedūra būna aktualesnė šiltuoju sezonu, labai dažnai norisi puikiai jaustis visus metus, todėl su depiliacija moterys susiduria labai dažnai.  

Populiariausia priemonė šalinti plaukeliams – skustukas, kuriuo greitai atliekama reikalinga procedūra, tačiau labai dažnai jos rezultatai netenkina, nes tokiu atveju plaukeliai atauga itin greitai, o kai kuriais atvejais susiduriama ir su nemaloniais bėrimais. Vis dažniau rekomenduojamas – depiliacinis vaškas, kuris užtikrina, jog depiliacijos atlikti dažnai nereikės. Visgi tam, kad vašką pavyktų greitai įvaldyti, o rezultatai iš tiesų nustebintų, reikia nepamiršti kelių patarimų, kurie padės šią procedūra nepriekaištingai atlikti sau namuose.  

Kaip atrodo depiliacijos vašku procedūra? 

Nuolat naudojant skustuką, dirginama oda, todėl jautresnės odos savininkėms gali pasireikšti bėrimai, plaukelių įauginėjimas, raudonis ir kiti nemalonumai. Su vašku ši problema išsprendžiama – galima įsigyti jautriai odai specialiai skirtą vašką, kuris bus švelnesnis odai ir turės raminamųjų ingredientų savo sudėtyje. Kaip atlikti depiliacija skustuku visiems aišku, tačiau procedūrai su vašku teks skirti kiek daugiau laiko ir būti kruopštesnėms. Nors tai gali būti ne itin didelis privalumas, gauti rezultatai tikrai atpirks vargą, o tai, kad oda išliks glotni, be plaukelių net iki 6 savaičių tikrai pradžiugins ir galiausiai laiką tik sutaupys. 

  • Kad procedūra eitųsi sklandžiai, pirmiausia, reikia, kad patys plaukeliai būtų bent 5 mm ilgio. Taip vaškas galės juos lengviau suimti ir pašalinti; 
  • Oda turi būti švari, o geriausia jei ji nušveista švelniu kūno šveitikliu; 
  • Ant sausos odos tepamas pašildytas vaškas plaukelių augimo kryptimi, tuomet uždedama speciali juostelė, su kuria vašką reikia nuplėšti prieš plaukelių augimo kryptį. Galima rinktis kietą vašką, tuomet juostelės būna nereikalingos. Toks vaškas užtepamas šiltas ir vėsdamas sukietėja, todėl jį būna nesunku nuplėšti. 
  • Atlikus depiliaciją likusius pavienius plaukelius galima ištraukti pincetu, o vaško likučius pašalins kūno aliejukas ar losjonas.  
  • Labai rekomenduojama po procedūros naudoti kremą, kuris nuramins ir pamaitins odą. 

Kokiais atvejais depiliacija vašku yra nerekomenduojama?  

Nors depiliacinis vaškas tikrai puikus gelbėtojas, kai nesinori kasdien dirginti odos šalinant plaukelius skustuku, jis tinkamas ne visiems, nes gali pabloginti odos būklę ar sukelti kitokias problemas. Jeigu turite bent vieną iš šių problemų, rekomenduojama rinktis kitą depiliacijos būdą: 

  • Oda pleiskanoja, yra ne tik labai jautri, bet ir išsausėjusi; 
  • Sergate diabetu; 
  • Sutrikusi kraujotaka; 
  • Išsiplėtusios kojų venos. 

Ką svarbiausia atsiminti atliekant procedūrą namuose?  

Kad procedūros rezultatai būtų lyg po depiliacijos grožio salone, reikia nepamiršti pagrindinių taisyklių: 

  • Per karštas vaškas gali nemaloniai paveikti odą, todėl visuomet ant jos tepkite šiltą, o ne karštą vašką; 
  • Nereikėtų galvoti, kad kuo daugiau vaško tepsite, tuo lengviau viskas pasišalins. Vaško sluoksnis turi būti plonas – tuomet rezultatai būna geriausi; 
  • Negalima vašku depiliuoti tos pačios vietos kelis kartus, nes taip suerzinama oda. Jei lieka keli neišsirovę plaukeliai, geriau juos ištraukti pincetu.  

Patiems namuose atliekant depiliacija vašku, tikrai galima ilgiau užtrukti norint pasiekti geriausius rezultatus, bet tai be galo puikus būdas atsikratyti plaukelių visam mėnesiui. Taip pat toks būdas puikiai tinka nenorinčioms kasdien erzinti odos skustuku. Svarbiausia nepamiršti patarimų ir laikytis kelių taisyklių – tuomet ir pati procedūra bus lengvesnė, ir rezultatai tenkins labiau.